سرلشکر جعفری:
بخش‌های مختلف سپاه و قرارگاه خاتم(ص) در حال خدمت‌رسانی به زلزله‌زده‌ها هستند

سرلشکر جعفری در بازدید از روند نصب کانکس‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: هم‌اکنون بخش‌های مختلف سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال خدمت‌رسانی به زلزله‌زده‌ها هستند.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه در سفر به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه گفت: حدود یک ماه از سفر مقام معظم رهبری به کرمانشاه می‌گذرد و حدود 80 درصد اسکان موقت مردم زلزله‌زده انجام شده که در بسیاری از روستاها این رقم 100 درصد است و رفع نیازهای بهداشتی و حمام مردم در حال انجام است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بخش‌های مختلف سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم در حال خدمت‌رسانی به زلزله‌زده‌ها هستند، گفت: نکته اساسی برای ما و آنچه که قول دادیم تا آخر در کنار مردم زلزله زده باشیم، بحث اسکان دائم است که دولت بنا دارد با وام 40 میلیونی آن را به خود مردم واگذار کند. البته مردم هم تقاضا دارند که این کمک بلاعوض باشد و امیدوارم دولت این را بپذیرد و این کمک بلاعوض شود.
جعفری تاکید کرد: توصیه می‌کنیم مردم هرچه زودتر این پول را بگیرند و کار ساخت را آغاز کنند؛ البته می‌دانیم که 40-30 میلیون جواب این کار را نمی‌دهد و باید رقم قابل توجهی به آن اضافه شود که کمک‌های مردمی می‌تواند در این خصوص صورت گیرد، سپاه و قرارگاه خاتم نیز در کنار مردم هستند و کمک خواهند کرد.
وی با بیان اینکه این موضوع که مردم خودشان کار ساخت را برعهده بگیرند نکته مثبتی است،‌ گفت: از طرفی مردم دیگر شهرها زلزله‌زدگان را در ساخت خانه تنها نخواهند گذاشت.
فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به آب‌های مرزی در منطقه غرب کشور گفت: آب‌های مرزی که در این منطقه به هدر می‌رفت و به کشورهای همسایه می‌ریخت با طرح‌هایی که درخصوص مهار آن صورت گرفته تا 3-2 ماه دیگر جان تازه‌ای به کشت مردم این منطقه خواهد داد.
شایان ذکر است سرلشکر جعفری و سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء‌(ص) صبح روز چهارشنبه بیست و نهم آذرماه به منظور بازدید از روند نصب کانکس‌ها در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه به این شهر سفر کردند.

   1396/9/29 15:40