با حضور وزیر تعاون
بزرگراه کنگان به دوراهک افتتاح شد

با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قطعات یک و دو بزرگراه شهر کنگان به دوراهک از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص)، روز پنج‌شنبه نهم شهریورماه در مراسمی با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از مسئولان محلی، قطعات یک و دو بزرگراه شهر کنگان به دوراهک در استان بوشهر که توسط موسسه الهادی(ع) گروه تخصصی کربلا از زیرمجموعه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) احداث شده است افتتاح شد.
در این مراسم دکتر ربیعی ضمن تقدیر و تشکر از قرارگاه سازندگی خاتم‌‌الانبیاء(ص) گفت: این پروژه در محرومیت‌زدایی منطقه، به خصوص مناطق جنوبی کشور نقش مهمی دارد و نویددهنده بهره‌برداری از سایر پروژه‌های این منطقه در آینده نزدیک است.
فرزاد رستمی مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر نیز در این آیین اظهار داشت: قطعات یک و دو بزرگراه کنگان به دوراهک از محورهای مهم ارتباطی جنوب استان بوشهر است که به دلیل حجم بالای ترافیک از نقاط بسیار حادثه‌خیز این محدوده به شمار می‌رود.
گفتنی است این پروژه شامل23 کیلومتر کمربندی چهارخطه که با هدف انتقال مسیر حمل و نقل به خارج از شهر کنگان، بالا بردن سرعت و ایمنی مسیر، ایجاد اشتغال در منطقه، کاهش خطر بروز تصادف در ورودی و سطح شهر و تکمیل کریدور پارس شمالی به پارس جنوبی اجرا شده است.
انجام چهار میلیون مترمکعب عملیات خاکی، اجرای بیش از 1500 تن آرماتوربندی، اجرای 150 هزار مترمکعب بتن‌ریزی، اجرای 280 هزار تن آسفالت از احجام قابل توجه در این پروژه است.

   1396/6/9 22:53