پروژه مجموعه پل‌ها و میدان استقلال شهر اصفهان
تقاطع غیرهمسطح استقلال شهراصفهان افتتاح شد
پروژه مجموعه پل‌ها و میدان استقلال شهر اصفهان

پروژه مجموعه پل‌ها و میدان استقلال شهر اصفهان با حضور مديران شهري و استاني این شهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه مجموعه پل‌ها و میدان استقلال شهر اصفهان روز یکشنبه بیست و نهم مردادماه با حضور مديران شهري و استاني این شهر و تعدادی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) افتتاح شد.
رسول زرگرپور استاندار اصفهان در مراسم بهره‌برداری از این پروژه ضمن تقدیر از تمام کسانی که در این پروژه تلاش کردند گفت: پروژه‌های شهری جزو مشکل‌ترین پروژه‌های عمرانی در تمام دنیا هستند چرا که موقعی ما جاده‌ای را دور از جمعیت می‌سازیم اما موقعی است که در داخل شهر می‌خواهیم یک پروژه را پیاده کنیم؛ به طور مثال در منطقه ورودی دانشگاه صنعتی اصفهان در هر ساعت 10 هزار خودرو وارد اصفهان می‌شود بنابراین انجام یک پروژه در این منطقه بسیار مشکل است و هزینه‌های سنگینی را به همراه دارد.
شایان ذکر است میدان استقلال یکی از ابرپروژه های شهری است که در پرترافيک‌‌ترين ورودي‌ شهر اصفهان اجرا شده و دارای  ۷ ورودی شامل ۳ پل هم‌سطح، ۲ پل موازی روگذر، پل قطار شهری، پل زیرگذر و پل رمپ جهتی (چپ‌گرد) است.
پل شماره ۶ این پروژه شهرهای خمینی‌شهر و شاهين‌شهر را به صورت روگذر به هم ارتباط مي‌دهد و به صورت پيش‌تنيده و با مشارکت قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص)- گروه تخصصی شهید رجایی انجام و با نصب ۳۰۰ قطعه سگمنتال طراحي و اجرا شده است.
این پروژه توانست در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایي تهران ۲۰۱۶، در بين ۲۳ طرح برتر از مجموع ۴۰۰ طرح سراسر جهان، اين جايزه را از آن خود کند.

   1396/5/30 12:34