فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص):
خارج از همه حاشیه‌ها و تنگناهای مالی برای آبادانی کشور تلاشم می کنیم

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) با اشاره به فعالیت قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در حوزه نفت و گاز گفت: قرارگاه در بخش نفت و گاز، بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی را احداث کرده و توانست با این اقدام بحث واردات بنزین را قطع کند.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی چهارشنبه شب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که با حضور سردار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم تا پایان سال با توجه به هماهنگی صورت گرفته با مسئولین وزارت نفت، تولید بنزین را در پالایشگاه ستاره خلیج فارس از 12.5 میلیون لیتر در روز به 20 میلیون لیتر برسانیم.
وی افزود: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برای عمران و آبادانی در کشور ماموریت دارد و یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری، مسئولین نظام و سپاه این است که وضعیت کشور در بحث اشتغال و رفع بیکاری مطلوب گردد و این قرارگاه در طول 28 سال تلاش و خدمت در این موضوعات با کمک به دولت‌ها حرکت کرده است.

سردار عبداللهی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) امروز موتور محرک سازندگی در کشور است و بازوی فنی، مهندسی و اجرایی در کشور در همه دولت‌هاست و خارج از همه حاشیه‌ها و تنگناهای مالی تا جایی که توانسته در کشور فعالیت کرده است.
سردار عبداللهی ابراز کرد: در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در 10 عرصه کشور فعالیت داریم و اگر حضور قرارگاه نبود به طور قطع و یقین مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف وجود داشت.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) ابراز داشت: در حوزه آب که تنش و چالش زیادی در کشور داریم از 45 میلیارد مترمکعب مخازن آب در کشور 25 میلیارد مترمکعب مخازن در 62 سدی است که توسط قرارگاه خاتم ساخته شده است و طرح‌هایی برای جلوگیری از خروج بیش از 10 میلیارد مترمکعب آب از کشور انجام شده است.

وی افزود: از سه و نیم سال قبل نخستین جلسه را با حضور سردار جعفری در استانداری کرمان برگزار کردیم و تاکید بر این بود که مشکلات و مسائلی در استان کرمان در حوزه‌های مختلف وجود دارد و قرارگاه خاتم باید وارد میدان شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یادآور شد: هم‌اکنون بیش از 10 هزار میلیارد تومان پروژه در استان کرمان داریم که شامل پنج پروژه آب، طرح‌های صنعتی و پروژ‌های شهری است.
سردار عبداللهی با اشاره به بازدید از دو پروژه شهری کرمان، پیشرفت آنها را خوب ارزیابی کرد و بیان داشت: این پروژه‌ها باید تامین مالی شود تا بتوانیم تا قبل از سال بعضی از پروژه‌ها را جمع کنیم. وی یادآور شد: ما در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طلب 33حدود هزار میلیارد تومانی از دولت داریم و یک‌هزار میلیارد تومان سهم کرمان است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) درباره منطقه اقتصاد مقاومتی رودبار جنوب گفت: رودبار منطقه‌ای محروم است و نیاز به کمک دارد و احیای زمین‌های منطقه را در دست داریم و کارهای منطقی و اصولی در حال انجام است و 50 واحد مسکونی در منطقه احداث و بهره‌برداری شده است.
سردار عبداللهی با بیان اینکه گرانی و مشکلاتی که در خیابان دیده می‌شود مربوط به بیکاری است، تصریح کرد: حق مسلم مردم است که ما تلاش و کوشش خود را بکنیم اشتغال مردم انجام دهیم.

   1396/11/19 08:00