به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)؛
دستگاه دوم حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری تبریز شروع به کار کرد

دستگاه دوم حفاری مکانیزه تونل خط دو قطار شهری تبریز از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، دستگاه حفاری که به منظور تسریع در حفاری خط دوم قطار شهری تبریز با همت متخصصان قرارگاه خاتم مونتاژ شده است، روز شنبه پنجم آبان‌ماه در آیینی با حضور مسئولان شهر تبریز از ایستگاه باغمیشه آغاز به کار کرد.
مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه در مراسم راه‌اندازی این دستگاه گفت: با همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، در تلاش هستیم تا خط دوم فاز اول مترو تبریز را تا سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسانیم.
مصطفی مولوی با اشاره به مشخصات کلی این خط افزود: این مسیر 22.4 کیلومتر طول دارد و ۲۰ ایستگاه در آن گنجانده شده که مبدأ آن منطقه قراملک و مقصد نیز نمایشگاه بین‌المللی است و تعداد ۴۳ رام قطار پنج واگنه برای ناوگان پیش‌بینی شده است.
شهردار کلانشهر تبریز هم در این مراسم گفت: تک‌تونله بودن مسیر، قابلیت توسعه از سمت شرق، کاهش هزینه‌های سفر درون شهری، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی، افزایش ایمنی سفرهای درون‌شهری، صرفه‌جویی در زمان سفرهای درون‌شهری، طولانی‌ترین خط در بین خطوط شبکه ریلی تبریز و دسترسی به کانون‌های عمده سفر درون‌شهری شامل بازار، دانشگاه آزاد و نمایشگاه بین‌المللی تبریز از جمله ویژگی‌های خط دو متروی شهری تبریز است.
ایرج شهین باهر ادامه داد: امکان اتصال به شبکه راه‌آهن سراسری، اتصال غربی ترین نقطه تبریز به شرق آن، پیش بینی لینک ارتباطی با خط یک جهت تبادل ناوگان، عبور مسیر خط از نقاط پرتراکم و مسافرپذیر مرکز شهر، پیش بینی ایستگاه مشترک با سایر خطوط جهت تبادل مسافر و داشتن دپو جامع برای تعمیرات اساسی ناوگان خط دو و سایر خطوط از دیگر ویژگی ها و قابلیت های خط دو متروی شهری به شمار می آید.

   1397/8/6 10:12