سرلشکر جعفری:
مدل و روش توسعه در کشور نیازمند تغییر است

فرمانده سپاه ابراز کرد: اینکه مردم را به این عادت می‌دهیم همه کارهای‌شان را دولت انجام دهد، کار درستی نیست و مدل و روش توسعه در کشور نیازمند تغییر است زیرا هرچه پیش می‌رویم دولت سنگین‌تر می‌شود و باید کار را به مردم واگذار کنیم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، چهارشنبه هجدهم بهمن‌ماه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان با تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: امام نجات‌گر کشور و احیاگر اسلام ناب محمدی است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: فرماندهان دفاع مقدس از همه موانع با تلاش و سختکوشی عبور می‌کردند و همان روحیه امروز در استان کرمان جاری و ساری شده است و شاهد اقدامات بسیار موثر در استان کرمان هستیم.
سرلشکر جعفری اضافه کرد: امیدواریم الگوسازی که در استاندار کرمان در هشت منطقه اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور 23 معین اقتصادی آغاز شده است به کشور گسترش یابد و استان کرمان در رابطه با توسعه عدالت الگو باشد.
جعفری افزود: انقلاب اسلامی یک بعد خارجی و یک بعد داخلی دارد و در بعد خارجی بسیار موفق و رو به جلو است و با شتاب بسیار بالا در حال پیشرفت است و بار اصلی آن بر دوش اصلی سردار سلیمانی است.
وی با اشاره به اینکه اخیراً شاهد شکست قطعی داعش بودیم، اظهار داشت: زمانی که ثابت شد ایران با دست خالی می‌تواند در برابر دشمنان بایستد بنابراین بعد از آن مردم لبنان، فلسطین، سوریه و یمن می‌ایستند.
این فرمانده ارشد نظامی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در بعد داخلی یکسری پیشرفت‌هایی در زمینه سازندگی و زیرساخت‌هایی چون راه، جاده و سد داشته است اما هنوز در اقتصاد و معیشت مردم مشکلاتی وجود دارد.
سردار جعفری تصریح کرد: دشمنان با استفاده از تحریم می‌خواهند مانع دستاوردهای جمهوری اسلامی شوند و با تمرکز بر مشکلات اقتصادی برای خود پیروزی به دست آوردند.
وی اظهار داشت: امید و اعتقاد داریم و بر این باور هستیم که مسائل داخلی کشور مانند بیکاری، تورم و فساد اداری هم قابل رفع است، اما تاکنون نشده است.
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: استقلال، آزادی، امنیت کامل، بی‌نظیر و مثال‌زدنی با وجود این همه توطئه و مخالفت داخلی و خارجی، ترویج فرهنگ مقاومت در منطقه و جهان با شکست پی در پی دشمنان در منطقه، شکست هیمنه دشمنان شرق و غرب از جمله دستاوردهای معنوی انقلاب اسلامی است.
جعفری با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان داشت: مشکلات کشور قابل رفع است مشروط بر اینکه با روحیه جهادی و انقلابی گام برداریم و ایران با دست خالی در برابر ابرقدرت‌های شرق و غرب ایستاد و پیروز شد زیرا روحیه و مدیریت جهادی و اعتقاد و باور و استفاده از توانمندی‌های داخلی وجود داشت.
وی اظهار کرد: مدیریت جهادی لازمه مدیریت در همه سطوح است و در این صورت می‌توانیم کشور را از مشکلات و بحران‌هایی نجات دهیم که مردم از آن رنج می‌برند.
جعفری تصریح کرد: اخلاص در عمل، سختکوشی و وجود مخالف سه اصل مهم در مدیریت جهادی است و وضع رایج، سنت‌ها، عادت به روش‌های جاری از جمله مخالفان مدیریت جهادی هستند.
وی بیان داشت: ما باید این را بدانیم کشور ما حتماً به کار و تلاش مضاعف با روحیه جهادی دارد تا بتوانیم بر مشکلات داخلی غلبه کنیم و ما در رفع بحران‌ها و مشکلات اجتماعی تا زمانی به مردم نقش واقعی ندهیم، آن مشکل رفع نمی‌شود و باید مردم را مشارکت دهیم.
جعفری افزود: مشارکت مردم‌محور اقداماتی است که در مناطق اقتصاد مقاومتی استان کرمان در حال انجام است و امیدواریم این مدل در سراسر کشور توسعه یابد.
وی در پایان تصریح کرد: رهبری چالش اصلی داخل کشور را فقر، فساد و بی‌عدالتی ذکر کرده‌اند و از مسئولان خواسته‌اند با این چالش‌ها مبارزه کنند.

   1396/11/19 09:24