به همت تلاشگران قرارگاه خاتم‌(ص) انجام شد:
نصب برج عظیم پالایشگاهی در پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس

به همت تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) برج واحد ایزومریزاسیون فازدوم  پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نصب شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، همزمان با آغاز دهه فجر، برج واحد ایزومریزاسیون در فاز دوم پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس به طول 69 متر و قطر 11 متر و وزن 670 تن به روش تاندوم‌لیفت نامتقارن و با استفاده همزمان از سه جرثقیل 1250، 700 و 600 تنی با موفقیت نصب شد.
شایان ذکر است در مهرماه سال 94 برج ایزومریزاسیون فاز نخست این پالایشگاه با همین ابعاد و تناژ برای نخستین بار در جهان در عرض پنج ساعت به روش مذکور توسط جهادگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) نصب شد.
یادآور می‌شود، پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس نخستین پالایشگاه طراحی‌شده بر اساس خوراک میعانات گازی کشور با ظرفیت پالایش ۳۶۰ هزار بشکه در روز در قالب سه فاز 120 هزار بشکه‌ای با هدف تولید بنزین، گازوییل، گاز مایع و سوخت جت در 25 کیلومتری غرب بندرعباس در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در حال احداث می‌باشد و فاز نخست آن در اردیبهشت‌ماه سال جاری افتتاح شد.
با راه‌اندازی فازهای دوم و سوم این پالایشگاه و تولید روزانه 36 میلیون لیتر بنزین با مشخصه اکتان 90  و 95، ایران علاوه بر خودکفایی در تولید بنزین به یکی از صادرکنندگان عمده این محصول استراتژیک تبدیل خواهد شد.

   1396/11/17 12:30