نگاهی به سوابق فرمانده جدید قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)

دکتر سعید محمد  که دهم مهرماه سال جاری طی حکمی از سوی سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب به سمت فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) منصوب شد، از امروز و پس از برگزاری آیین تکریم و معارفه،  فعالیت خود را به طور رسمی در این مجموعه آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، دکتر سعید محمد متولد سال 1347 در تهران و دارای مدرک تحصیلی دکترای مهندسی عمران ( گرایش راه و ترابری) از دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال 1388 است. او از سال 1366 به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آمد و دارای سوابق مدیریتی و اجرایی متعددی در شرکت‌ها و موسسات اقماری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) و بنیاد تعاون سپاه است؛ وی از سال 1386 تا 1393 مدیرعامل گروه سپاسد – وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) بود.
از سوابق علمی وی عضویت در انجمن تونل ایران از سال 1388 تاکنون، عضویت در هیأت علمی دانشگاه امام حسین (ع) از سال 1389 تاکنون و عضویت در نظام مهندسی استان تهران از سال 1375 تاکنون را می‌توان عنوان کرد.
فرمانده جدید قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) در سال 2014 موفق به کسب تندیس برنز جایزه بین المللی پروژه برتر در سطح مگا پروژه‌ها از انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA) شد. همچنین کسب تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در سطح مگا پروژه‌ها از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران در سال 1392، کسب لوح تقدیر جایزه تعالی منابع انسانی از انجمن ملی منابع انسانی ایران در سال 1393،کسب رتبه دوم در جایزه ملی مدیریت دانش (MAKE) در سال 1393؛کسب لوح تقدیر حامیان زمین از اجلاس جهانی حامیان زمین سال 1392؛کسب لوح تقدیر از وزیر نیرو در جشن خودکفایی صنعت سدسازی در سال 1391؛ برگزیده در همایش برترین مدیران جهادی در عرصه سازندگی کشور در سال 1394 دیگر جوایز و افتخارات کسب شده توسط دکتر محمد است.
محمد همچنین تالیف کتابهای «تاثیر الیاف فولادی در کنترل ترک‌های کششی بتن»، «مدیریت طرح‌های عمرانی»،«طراحی و اجرای روسازی بلوکی بتنی»، «انتخاب، طراحی و اجرای خط با دال بتنی در خطوط قطار شهری» و «بهسازی خاک با نگرشی ویژه به سدهای خاکی» و همچنین ترجمه دو کتاب «زمین شناسی مهندسی در کارست» و «کاربرد بتن غلطکی» را در کارنامه خود دارد.
پیش از سعید محمد، سرداران عبادالله عبداللهی، ابوالقاسم مظفری شمس، رستم قاسمی، عبدالرضا عابد، محمدباقر قالیباف و محمد وفایی فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) را بر عهده داشتند.

   1397/7/15 16:29