فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص):
70 پروژه قرارگاه سازندگی خاتم در سال جاری تکمیل می‌شود

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: حدود 70 پروژه قرارگاه سازندگی خاتم در سال جاری تکمیل خواهد شد که یکی از این پروژه‌ها سد نرماب است و تلاش می‌کنیم تا مشکلات مالی این پروژه را برطرف کنیم.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، سردار عبادالله عبداللهی صبح روز پنجشنبه بیست و ششم مردادماه در نشست با مسئولان استان گلستان که به منظور بازدید از سد نرماب انجام شد، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) 60 پروژه را به منظور تکمیل در سال گذشته تعیین کرده بود که تمام این پروژه‌ها در حال اتمام است و برای سال جاری نیز حدود 70 پروژه توسط این قرارگاه به اتمام خواهد رسید که یکی از این پروژه‌ها سد نرماب است و تلاش می‌کنیم تا مشکلات مالی این پروژه را برطرف کنیم.
وی یکی از دغدغه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) را تنش‌های آبی در کشور بر شمرد و تصریح کرد: در بسیاری از مناطق کشور با تنش آبی مواجه هستیم که باید برای آن فکر اساسی شود و قرارگاه سازندگی خاتم بر اساس رسالتی که بر عهده دارد گام‌های خوبی را در این راستا در غرب، جنوب و منطقه شمال برداشته است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) خاطرنشان کرد: هر جایی که همدلی، همراهی و وحدت مسئولان وجود داشته باشد در تسریع پروژه‌ها به نتیجه خوبی خواهیم رسید و در برخی موارد که اختلافات در هنگام اجرای پروژه پیش می‌آید شاهد تعطیلی آن طرح‌ها هستیم اما خوشبختانه در استان گلستان مسئولان با وحدت و همدلی برای پیشبرد این پروژه‌ها تلاش می‌کنند که این مهم جزء وظایف شرعی و تکالیف مسئولان است.
سردار عبداللهی با اشاره به معضل بیکاری، بر لزوم تسریع در اجرای پروژه سد نرماب تأکید کرد و گفت: امنیت پایدار در گرو اشتغال پایدار است و با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری کردند تمام تلاش‌ها باید معطوف به این پیام شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء(ص) بیان کرد: نرماب نخستین سدی است که از طریق فاینانس داخلی پشتیبانی میشود و در تأمین آب شرب، صنعت و کشاورزی نقش مهمی دارد.
 وی با اشاره به اینکه کانالهای پایین‌دست جزو یکی از نگرانیهای جدی است، افزود: یکهزار کیلومتر شبکههای اصلی و فرعی باید به طور همزمان با سد نرماب ساخته شود.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتمالانبیاء(ص) از مسئولان خواست تا برای تکمیل این پروژه همت مضاعف داشته باشند؛ با توجه به اینکه در حال حاضر پیشرفت فیزیکی سد نرماب حدود 74 درصد پیشرفت فیزیکی است که با تلاش مسئولان میتوانیم امسال مبادرت به آبگیری سد کنیم.
سردار عبداللهی از حمایت تأمین مالی در اجرای پروژه سد نرماب خبر داد و گفت: ما از محل ذیحسابی مجاز نیستیم که در طرح تملک، منابع پولی پرداخت کنیم اما از محل دیگری پشتیبانی لازم در تسریع این پروژه اقدام خواهد شد.

   1396/5/26 11:57